Propozim Fejese Vajzës që Nuk e Kishte Takuar Kurrë! Ajo ...


LEXONI EDHE:


Aeroporti i Prishtinës ka pasur një ndodhi shumë interesante gjatë të mërkurës. Egzona, e cila jeton prej kohësh në diasporë, mbërriti pasdite në Aeroportin “Adem Jashari”, por ardhja e saj nuk ishte sikurse herëve tjera.

Një djalosh i ri, me të cilin Egzona tash e një kohë kishte nisur të bisedonte përmes sitit Shqiptar të njohjeve online Mbleseri.com dhe të cilin asnjëherë nuk e kishte takuar ‘live’, kishte organizuar një pritje të jashtëzakonshme për të. Ai jo vetëm se e priti ngrohtë, por pati edhe një befasi tjetër për të, duke i propozuar fejesë.

“Egzona, a pranon të fejohesh me mua?”, ishte baneri i madh që e priti Egzonën në aeroport. Ndërsa, me t’u takuar me të, djaloshi nga Kosova, emri i të cilit ende nuk dihet, u ul në gjunjë dhe ia vuri unazën në gishtin e fejesës.

Propozim Fejese Vajzës që Nuk e Kishte Takuar Kurrë! Ajo ...

Në prapavijë dëgjoheshin thirrjet: “Puthe, puthe”, por megjithatë, ata nuk u puthën, së paku jo para kamerave.

Këtë moment e ka kapur në kamerën e saj, zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës, Valentina Gara, e cila tha se kjo befasi ishte bërë me kërkesën e “dhëndrit”.

“Na kërkuan të përkrahim këtë surprizë që ky çift i ri të fejoheshin dhe ne e përkrahëm kompaninë serioze 'Mbleseri.com'”, ka thënë zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara.

Ajo ka treguar se kjo ngjarje është unike, sepse ata kurrë nuk u takuan deri sot “por u dashuruan në veprat e njëri tjetrit përmes Agjensisë Martesore 100% Shqip Mbleseri.com”.

“Prandaj, aeroporti i jep kuptim çdo fjale të gëzimit dhe lumturisë”, është shprehur Gara.
Ndiqe:
LEXONI EDHE: